Обмін електронними документами на платформі “Птах”

За останнє десятиліття світ повністю змінився: у кожного є мобільний телефон, який за потужністю перевищує всі комп’ютери  НАСА на момент запуску шатла на Місяць. Є мобільний Інтернет,  який дозволяє бути в курсі світових подій незалежно від місця перебування. Це змінило назавжди наші підходи до розваг, роботи та комунікації.

Однак, незважаючи на такі  потужні інструменти, а також програми, які давно ввійшли в наше життя: 1С, Медок, ЕЦП, ми і далі використовуємо папір для первинних документів в обліку підприємства зі всіма неприємними наслідками:

Власне, для обміну документами ми давно намагаємося якось використовувати технології: факси, сканери… Та всі ці спроби пришвидшують передачу візуальних документів, але не зменшують час обробки «первинки» і все одно вимагають паперової копії-підтвердження.

Тут потрібне комплексне рішення, яке задовольняло б наступним вимогам:

Всі ці принципи лягли в основу рішення для Медок-1С. Відмітимо, що 3 січня 2017 р. набрав чинності закон, в якому зазначено право складання первинних та зведених облікових документів в електронній формі.

Для обміну електронними документами використовується розробка компанії Медок – платформа «Птах», з відкритим доступом, стандартизованими форматами та протоколами обміну.

Платформа «Птах» це:

1

При обміні документів реалізований стандарт передачі з використанням так званого конверту, в який запаковується:

Кожен файл підписаний ЕЦП та зашифрований на відкритий ключ отримувача, що унеможливлює зміну чи перегляд документу третіми особами.

2

В платформі «Птах» реалізовано:

Детальніше про обмін електронними документами в 1С8:Підприємство на платформі “Птах”:  Питання-відповіді

Отже «Птах» – це відкрита платформа, яка постійно розвивається і дозволяє ефективно обмінюватися будь-якими електронними документами.

Залишити коментар

avatar
wpDiscuz